Salyangoz Hakkında Bilmediklerimiz

Posted by Doğal Derman 06/04/2022 0 Comment(s)

Salyangozlar itici ve iğrenç gözükse de insanlara çok ciddi faydası olan bir canlıdır. Modern teknoloji sayesinde sıvısı başta olmak üzere bir çok salyangozdan çok daha iyi faydalanılmaktadır.
Salyangoz özü içerisindeki glikolik asit sentetik olmadığından cilte tahriş yapmaz.
Naturel Alantoin – Cildin yenilenmesini sağlar. Yaraların ve lekelerin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur ve neredeyse hiç iz bırakmaya bilir.
Salyangoz, yüksek protein ve düşük yağ oranıyla değerlidir. Omega 3, kalsiyum, demir, potasyum, fosfor, magnezyum ve selenyum gibi kemik, cilt ve kaslar için çok gerekli mineraller açısından zengin olmasının yanı sıra salyangozda, bol miktarda A, E ve B gibi vitaminler de bulunmaktadır.
Salyangozlar stres altındayken kendilerini korumak adına salgıladığı sıvıyı arttırarak daha fazla sızdırmasıdır. Bu sayede hayvanlara zarar vermeden salgıları elde edilir ve kozmetik ürünlerde kullanılması sağlanır.
Salyangozlar için hayati önem taşıyan, kabuklarına zarar geldiğinde hemen onarabilen bu salgı içerdiği çeşitli güçlü etken maddeler sayesinde cilt bakım ürünlerinde doğru kullanıldığı zaman bizler için de mucizevi etkiler sergiliyor.
Aknelere Karşı Etkisiyle Doğal Bir Antibiyotik
Salyangoz özü aynı zamanda güçlü antibakteriyel özelliklere sahip bir içeriktir. Bu sayede cildimizi birçok bakteriye karşı savunur. Aknelerin oluşum temeline baktığımızda cildimiz konumlanan bakterilere karşı vücudumuzun savunma göstermesiyle oluşurlar. Bu yüzden antibakteriyel içerikli ürünler kullanırsak akneler görünür hale gelmeden bile önüne geçebilirsiniz. Aknelere Karşı Etkisiyle Doğal Bir Antibiyotik
Salyangoz özü aynı zamanda güçlü antibakteriyel özelliklere sahip bir içeriktir. Bu sayede cildimizi birçok bakteriye karşı savunur. Aknelerin oluşum temeline baktığımızda cildimiz konumlanan bakterilere karşı vücudumuzun savunma göstermesiyle oluşurlar. Bu yüzden antibakteriyel içerikli ürünler kullanırsak akneler görünür hale gelmeden bile önüne geçebilirsiniz.